התנהלות פיננסית נבונה  – חלק 1

התנהלות פיננסית נבונה  – חלק 1
Capital Market

תכנון פיננסי הוליסטי, כל מהלך של תכנון הוא מהלך נכון, שלא לומר הכרחי. המרכיב ההוליסטי משקף את העבודה ביחס למטרות והיעדים אותם אתם רוצים להשיג ולא היחס להתנהלות עצמה.

לדוגמא: בניית ארונית של איקאה, שמכילה ספר הוראות ומרכיבים קטנים וגדולים. אם נפרוס את כל המרכיבים בין עם הקטנים והגדולים נקבל אוסף של רכיבים לא מחוברים, אם לא נפתח את חוברת ההוראות רוב הסיכויים שנצליח להרכיב (אם שיחק לנו המזל) ואם לא כל הרכבנו ארונית עקומה קצת. תכנון הוליסטי נכון משקף את העבודה של תכנון סביבת עבודה מורכבת ומגוונת.

 

רוצים לשמוע עוד על התנהלות פיננסית נבונה  – חלק 1

למידע נוסף השאירו פרטים

בדר"כ אין לנו את היכולת להבין מהי ההתנהלות הכספית הנכונה ביותר

הסבירות הגבוהה היא כי על רוב ההתנהלויות הפיננסיות שלכם לא תדעו לענות. במהלך חיינו הבוגרים אנו מבצעים אינספור פעולות כספיות המהוות חלק מההתנהלות הפיננסית שלנו. בעולם התובעני של היום, בקצב החיים המהיר, היכולת שלנו לעקוב אחר כל פעולה כספית שאנו מבצעים ולחשוב אם היא הפעולה הכספית הנכונה ביותר כרגע או האלטרנטיבה עדיפה, היא יכולת שכמעט לא קיימת.

לרוב אנו מתמקדים בכל פעולה ובכל תחום פיננסי בנפרד, תכנון פיננסי הוליסטי לוקח בחשבון את כלל האספקטים של נסיבותיכם האישיות ומצבכם הפיננסי בכדי לגבש את ההתנהלות הפיננסית הטובה ביותר להשגת מטרותיכם ויעדיכם לעתיד.

ככל שהסכומים גבוהים יותר, הטווח ארוך יותר, המטרות חשובות יותר וההשלכות משמעותיות יותר, כך דורשות פעולות אלה תכנון יסודי ומדוקדק יותר. במילים אחרות, מדובר בתכנון פיננסי כולל, הנגזר ממטרות ויעדים ולא מפעולה כספית, תחום פיננסי או מוצר פיננסי כזה או אחר.

 

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

התנהלות פיננסית נבונה מחייבת תכנון נבון

נכון שאי אפשר לדעת הכל כל הזמן, זה מתחיל בזה שלרוב אנחנו משלמים בצורה אוטומטית בין עם זה תשלומים בכרטיס אשראי, כלכלת הבית, קופות חולים, פלאפונים, עד לתשלומים משמעותיים יותר כמו משכנתא והלוואות שונות.

והגרוע ביותר זה מסתיים בזה שאנחנו לא באמת יודעים כמה כסף יעמוד לרשותנו בפנסיה.

בגלל אורח החיים התובעני, תכנון נכון היום של מהלך פיננסי יענה בדיוק על השאלות כמו מה יקרה אם תפגע יכולת העבודה שלנו או כמה עשתה קופת הגמל שלנו השנה.

חשבון להתחיל כבר היום, לראות ולזהות את כלל הכספים העומדים לרשותכם, להבין כיצד נכון להשקיע, לחסוך, להשתמש ולנהל אותם ולבסוף, יצור סדר שעל בסיסו תוכלו להמשיך הלאה על טייס אוטומטי, שייקח אתכם בדיוק ליעד.

תכנון פיננסי, איך זה עובד?

תהליך התכנון כולל את שבעת המרכיבים הבאים, עליהם נכתוב בפרק הבא

רוצים לשמוע עוד על תכנון פיננסי

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם