השקעה אלטרנטיבית – ניהול חכם של הכסף שלכם

זמן קריאה 2 דקות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
השקעה אלטרנטיבית – ניהול חכם של הכסף שלכם
השקעות אלטרנטיביות

בשנים האחרונות הפכו השקעות אלטרנטיביות לדבר "החם" בשוק ופתחו גם בפני משקיעים פרטיים הזדמנויות שהיו שמורות בעבר לבעלי ממון ולמוסדיים. היתרון המשמעותי של השקעה אלטרנטיבית טמון בפיזור נכון ומושכל יותר של הסיכונים ותשואות, שכן הכספים מושקעים באפיקים חכמים שאינם תלויים ישירות בתנודות של שוק ההון.

יחד עם זאת, כפי שתראו מייד קיימים מגוון סוגי השקעות אלטרנטיביות אשר לכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים משלו. לכן את הבחירה באפיק זה או אחר יש לבצע לאור בדיקה יסודית של הצרכים, הרצונות והכספים העומדים לרשותכם, ולשם כך אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם המומחים של חברתנו.

מה זה בדיוק השקעה אלטרנטיבית

אם אתם מתעניינים בביצוע השקעות אלטרנטיביות בישראל או בחו"ל ועדיין אין לכם ידע מעמיק בנושא, כדאי שתתחילו מהתחלה ותבינו למה הכוונה. הכוונה היא בעיקר להשקעות באפיקים שאינם תלויים ישירות בשוק ההון, כגון השקעה בהלוואות עמית לעמית (P2Pׂ), השקעה בתשתיות, השקעה הנדל"ן, השקעה בחברות עם קרנות Private Equity ועוד.

התחום האלטרנטיבי קורץ למשקיעים מפני ששוק ההון נתון לתנודות המתרחשות מדי יום, שבוע וחודש בהתאם לנתונים רבים. לפיכך, בעיקר משקיעים בעלי ממון, ניסיון והבנה מעמיקה מעדיפים כבר מזמן לפזר את השקעותיהם גם באפיקים שאינם עולים ויורדים עם השוק (מניות ואג"ח), אלא במקומות השומרים על ערך ההשקעה ותשואותיה ללא תלות מיידית בשוק. זוהי דרך נבונה מאוד לפזר סיכונים ולאזן בצורה מיטבית את התשואות בתיק הנכסים, אך בניגוד לעבר – בימינו קרנות השקעה אלטרנטיביות מאפשרות גם לציבור המשקיעים הפרטי להיכנס למשחק ולעשות את המהלך המתבקש.

ומה זה אומר? שאתם יכולים להיכנס לליגה של "הגדולים" על יתרונותיה, אבל בלי שנולדתם עם כפית זהב בפה. יחד עם זאת, ניהול השקעות אלטרנטיביות חכם מצריך בחינה יסודית של פרמטרים כמו ציפיות התשואה שלכם, אפיקים בהם אתם כבר מושקעים, הכסף העומד לרשותכם, הצרכים והשאיפות לעתיד, רמות הסיכון שאתם מוכנים לקחת, וכמובן גם בחירה מושכלת של קרן השקעות אלטרנטיביות אחת או יותר מתוך המגוון הקיים בשוק.

בדיוק למען מטרה זו אנו מעמידים לרשותכם מתכננים פיננסים מיומנים המעניקים ייעוץ אישי. תוכלו לפנות אליהם בקלות על ידי השארת פרטיכם בטופס שבתחתית העמוד.

רוצים לשמוע עוד על השקעה אלטרנטיבית – ניהול חכם של הכסף שלכם

למידע נוסף השאירו פרטים

סוגים של השקעות אלטרנטיביות

  • השקעות אלטרנטיביות בנדל"ן – אפשר לבצע השקעות דרך קרנות בינלאומיות המפזרות את כספי המשקיעים על פני מגוון רחב של נכסי נדל"ן, עם סכומי כניסה סבירים לגמרי ופיזור סיכונים מצוין. מאידך, ניתן להשקיע באמצעות חברה המתמחה בנדל"ן באחזקת פרויקטים ונכסים שנבחרו בפינצטה, מה שמגביר מאוד את הסיכוי לתשואות נאות.
  • הלוואות P2P – הלוואות "עמית לעמית" משמען שאדם או עסק המעוניינים בהלוואה אינם פונים לבנק, אלא להלוואה חברתית המאפשר לקבל את הכסף בצורה יותר נוחה ומהירה ובלי להגדיל את ההתחייבות לבנק. בתור משקיעים בהלוואות כאלו אתם למעשה מלווים את הכסף לעסקים או אנשים, לרוב בארה"ב, ומרוויחים על החזרי הריבית והקרן. ניתן לבצע את ההשקעה דרך פלטפורמות אינטרנטיות המתמחות בתחום או להשקיע דרך קרנות המפזרות סיכונים על ידי השקעה באלפי הלוואות. היתרונות של השקעות אלו הם רמה נמוכה של סיכון מחושב וידוע, תשואות נאות יחסית למסלולים סולידיים של שוק ההון, וטווח השקעה של שנים ספורות.
  • קרנות גידור – אמנם אמרנו שמדובר בהשקעות שאינן תלויות מיידית בתנודות של שוק ההון, אבל ישנן גם השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון עצמו. דוגמא לכך מהוות קרנות גידור המשקיעות בניירות ערך, קונות ומייצרות אופציות וחוזים עתידיים, מוכרות את ניירות הערך בשורט ומפיקות רווחים. במילים אחרות, אלו קרנות הנעזרות בכלים מתוחכמים כדי לגדר (גידור) הפסדים ולמעשה מאפשרות להרוויח גם כששוק ההון יורד.

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

ומה עוד?

מלבד האמור לעיל יש עוד סוגים רבים של השקעות אלטרנטיביות, כאשר הדבר החשוב ביותר הוא לבחור נכון את מסלולי ההשקעה ואת הקרנות הספציפיות בהתאם למדיניות ההשקעה שלהן, הבטוחות שהן מעמידות, התשואות האפשריות, הסיכונים הכרוכים בהשקעה, הוותק והניסיון של המנהלים, הצלחות בעבר ועוד. המומחים של חברתנו ישמחו לעמוד לרשותכם, לייעץ ולהכווין לגבי פיזור אופטימאלי של תיק הנכסים תוך התאמה אישית לצרכיכם. לפרטים נוספים וקבלת ייעוץ השאירו פרטיכם בטופס.

רוצים לשמוע עוד על השקעה אלטרנטיבית – ניהול חכם של הכסף שלכם

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם