כיצד בוחרים חברת השקעות בנדל"ן

זמן קריאה 3 דקות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
כיצד בוחרים חברת השקעות בנדל"ן
How to choose

בשנים האחרונות דורך כוכבו של הנדל ן המניב בחו"ל, בדגש על ארצות הברית ומדינות ממערב ומזרח אירופה. באופן יחסי לשוק המקומי, נכסים מניבים בחו"ל מביאים תשואות נאות יותר משכירות ומעליית השווי לאורך השנים, או כך לפחות מבטיחים לציבור בפרסומים. אין ספק כי להשקעות נדל ן המבוצעות בצורה נכונה יכולה להיות תרומה משמעותית לתיק הנכסים שלכם, אבל השאלה היא אם החברה שעימה החלטתם לעבוד באמת תספק את הסחורה. לכן במאמר הבא נסביר איך למזער סיכונים ולבחור נכון חברת השקעות נדלן

רקע מקדים בנושא

השקעות בנדלן מניב קורצות ומוכרות לציבור הישראלי, המחפש אחר אפיקים שמשלבים בין רמת סיכון יחסית נמוכה לבין הזדמנויות להביא תשואות נאות. אבל הציבור גם רואה ששוק הנדל"ן המקומי כבר אינו מאופיין בתשואות שהיו בעבר, בין היתר עקב עליית מחירי הדירות שהייתה גבוהה מהעלייה במחירי השכירות. אמנם, בסביבת הריבית הנמוכה בארץ ניתן לקחת משכנתאות בתנאים טובים יחסית, אבל אם נכס מניב בישראל יביא לכם 3% – 4% בשנה תהיו מרוצים מאוד, לעומת תשואות של פי 2 ומעלה בחו"ל. יתר על כן, ניתן למצוא מחירי נכסים נמוכים בהרבה ולכן גם עם הון עצמי סביר אפשר להיכנס להשקעות בחברות, ומי שמשקיע עם קרנות יכול לעשות זאת אפילו בסכומים של עשרות אלפי שקלים. 

חשוב לציין כי השקעה בנדלן מניב אינה מתמקדת רק בדירות. ניתן להשקיע למשל בבניין מסחרי, קומפלקס מגורים, חנויות, בנייני משרדים, חניונים, בתי מלון וכן הלאה. כמובן שלא מחפשים כל נכס אלא כזה שקיים בו פוטנציאל לתשואה נאה באמצעות דמי שכירות ועליית ערך לאורך השנים, ולכן ישנה חשיבות עליונה לבדיקות מדוקדקות בטרם רכישה – מה קורה במדינה ובאזור הספציפי מבחינה כלכלית, תעסוקתית, ביקוש לשכירות, עליית או ירידת מחירים, הגירה, טיב האוכלוסייה וכיוצא בזאת.

רוצים לשמוע עוד על כיצד בוחרים חברת השקעות בנדל"ן

למידע נוסף השאירו פרטים

ומדוע לעשות זאת עם חברות נדל"ן?

השקעה בנדל ן מניב מחוץ לישראל מצריכה היערכות בכמה וכמה מישורים, אבל אין זה פשוט לבצע את הבדיקות וההליכים הבירוקרטים, המשפטיים והפיננסיים כאשר אתם נמצאים ביבשת אחרת. יתר על כן, אם אינכם יודעים בדיוק מה קורה בשכונה מסוימת בפתח תקווה, כיצד תדעו מה קורה בשכונות של צפון קרוליינה או בודפשט? לכן, למי שחושב להשקיע בנדל ן מניב בחו"ל באופן עצמאי מצפה דרך ארוכה מאוד, שבכל מקרה לא מומלץ לצלוח אותה לבד. לצורך השקעה כזו יש לגייס צוות מקומי הכולל מתווך, חברת ניהול נכסים, מהנדס, אנשי שיפוצים ועורך דין, ואפילו איתור אנשי מקצוע מנוסים ואמינים במדינה זרה עשוי להתברר כמשימה לא פשוטה.

לעומת זאת, השקעות נדל ן מניב בחו"ל עם חברות המתמחות בתחום הינו פשוט בהרבה. מדובר בחברות העשויות להציע לכם נכסים למכירה, או ללוות אתכם בתהליך איתור הנכס המתאים, לרבות הפעולות הבירוקרטיות והמשפטיות וסגירת העסקה. זהו מסלול הרבה יותר פשוט ומהיר לעומת רכישה עצמאית, שכן אתם מקבלים ליווי לכל אורך הדרך – החל במציאת נכס אטרקטיבי, דרך העברת הבעלות ועד לאיתור שוכרים וניהול הנכס לאורך זמן. אבל לא מדובר רק בחיסכון בזמן ואנרגיה אלא גם בשיפור מהותי של הסיכוי למצוא השקעות נדל ן בחו"ל עם תשואות גבוהות, בזכות הניסיון הרב והידע המעמיק של החברה במדינה ובאזור הרלוונטי.

יחד עם זאת, חברות השקעה בנדל ן גם עשויות לגבות עמלות בלתי מבוטלות, שכמובן באות על חשבון הרווחים שלכם. החברות מרוויחות לרוב מהפער שבין סכום קניית הנכס ומכירתו למשקיע, ו/או מרוויחות מדמי הניהול עבור טיפול ותחזוקה של הנכס. לפיכך, האפשרות ליהנות מתשואה נאה ומהשקעה טובה תלויה לא מעט ביכולותיה של החברה ובהתנהלותה, ובדיוק מסיבה זו יש לבחור אותה נכון. 

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

אז איך בוחרים את חברת השקעות הנדל"ן?

לא חסרות חברות המציעות השקעות נדל ן מעבר לים – בדגש על ארה"ב ואירופה. לרוב הפרסומים מבטיחים תשואה גבוהה יותר משאפשר להשיג בשוק ההון או בשוק הנדל"ן המקומי, עם סיכון יחסית נמוך. יחד עם זאת, כמו בכל השקעה גם כאן אי אפשר להבטיח מראש הצלחה, ולא חסרים מקרים של אנשים שנכוו בעשרות ומאות אלפים, ואף למעלה מכך. מצד שני, אפשר לשפר את הסיכוי להצלחה על ידי בחירה נכונה בחברת ההשקעות. 

הנה הפרמטרים המרכזיים שאותם חשוב לברר:

  • ניסיון  – עליכם להבין מי הגורמים העומדים מאחורי החברה, לא רק מפרסומים כאלו ואחרים אלא מפגישה אישית. יש לברר היטב מה הניסיון של היזמים, מהי ההכשרה המקצועית שלהם, היכן השקיעו בעבר והאם הם מעורבים אישית במיזמים. אם היזמים עצמם מושקעים בעסקאות הרי שזוהי אינדיקציה טובה לרצינות ולאמון שהם נותנים בנכסים. בכל מקרה, ככל שיש יותר ידע וניסיון מוכח בתחום (פרויקטי מגורים, בנייני משרדים וכדומה), וככל שיש יותר ידע וניסיון במדינה ובאזור הספציפי – כך הדבר מעיד על יכולות גבוהות וסיכוי להשקעה טובה.
  • שותפים – עם כל הכבוד לידע המעמיק של אנשי החברה, הוא אינו יכול להגיע לזה של גורמים מקומיים. למעשה, החלק הארי של העבודה נעשה על ידי אנשי מקצוע באותה מדינה, כגון מתווכים, עורכי דין, אנשי תחזוקה וכן הלאה. במידה מסוימת, החברה הישראלית מהווה גורם שארגן את הצוות המקצועי הזה או הצטרף אליו, וכעת מקשר בינו לביניכם. לכן חשוב מאוד להבין מיהו הצוות המקומי שפועל באותה מדינה, החל במשרד עורכי הדין ועד למשרד המהנדסים. 
  • הצלחות – ניסיון, ותק וידע אינם חזות הכל. מה שצריך להבין הוא אם לאורך השנים האיכויות האלה אכן הובילו להצלחות – כלומר לתשואות נאות עבור המשקיעים. לשם כך יש לבחון את הביצועים על ידי סקירת השקעות שבוצעו בשנים האחרונות, ומטבע הדברים תעדיפו חברה שהצליחה להביא למשקיעים תשואות יפות בשורה של פרויקטים ולאורך תקופה ארוכה. בתוך כך, זכרו שבשווקי הנדל"ן יש עליות ומורדות כך שהצלחה בעבר אינה מבטיחה את העתיד. בדיוק מסיבה זו כדאי לבדוק אם החברה עושה מאמצים לשמור על הכספים של משקיעיה גם בעיתות משבר והאטה, והאם גם בתקופות כאלו נשמרה רווחיות.
  • מודל עסקי – כאמור, בהשקעות נדל ן ישנו יתרון גדול לחברות שהמודל העסקי שלהן מבוסס על דמיון אינטרסים למשקיעים. כלומר, לא חברות שרק מרוויחות מדמי הניהול אלא שמנהליהן ועובדיהן ממש מושקעים בנכסים. עוד יש לבחון אם המודל העסקי מבוסס על הפקת רווחים לאורך תקופה ארוכה, לא רק רווחים מהירים בתחילת ההשקעה, מאחר שהדבר יתבטא לרוב בבחירת נכסים בסיכון יחסית גבוה.
  • למה דווקא הנכסים האלה – יש להבין מדוע החברה מציעה דווקא נכסים במדינה ובאזור הזה. האם הנתונים באמת טובים (יציאה ממשבר, הגירה חיובית, ביקוש גבוה לשכירות), או שמא זהו אזור ההתמחות של החברה והיא דוחפת אותו למרות שהנתונים אינם מספיק טובים. במילים אחרות יש לקבל הוכחות מוצקות לטענות על השקעה כדאית עם כל הפרמטרים הרלוונטיים, כגון התפתחות כלכלית של אזור, קרבה לכבישים, מצב פוליטי, תקנות מיסוי, אפשרויות מימון וכן הלאה. 

ההשקעה הנכונה עבורכם

השקעות נדל ן בחו"ל יכולות להציג פוטנציאל טוב של סיכוי-סיכון, אבל הן מחייבות בחירה מושכלת ובדיקה מדוקדקת של החברה והנכסים המוצעים. בנוסף, חשוב לדעת שקיימים אפיקים נוספים ולעיתים אף טובים יותר, למשל קרנות נדל"ן בחו"ל המציעות יותר פיזור סיכונים וסכום כניסה נמוך. 

בכל מקרה, מומלץ להכיר את הגופים והמסלולים השונים ולהבין מה הכי מתאים לכם. לשם כך אנו מזמינים אתכם לפגישת תכנון פיננסי עם המומחים שלנו, במהלכה נבדוק, נמליץ ונתאים את ההשקעות המתאימות ביותר לצרכיכם. המתכננים הפיננסים שלנו יבצעו תהליך עומק מקצועי ואובייקטיבי, אשר במרכזו הביטחון הכלכלי והרווחה שלכם כעת ובעתיד. 

רוצים לשמוע עוד על כיצד בוחרים חברת השקעות בנדל"ן

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם