מהו ביטוח חיים וכיצד ניתן למשוך כספי תגמולים

מהו ביטוח חיים וכיצד ניתן למשוך כספי תגמולים
Female health insurance broker presenting his insurance benefits to businessman fill out insurance policy. To prevent future incidents

ביטוח חיים הוא כלי פיננסי חשוב המספק ביטחון כלכלי למשפחה על ידי כיסוי עלות ההוצאות במקרה של מוות. מדובר בחוזה בין המבוטח לבין חברת הביטוח, בו הלקוח משלם סכום כסף מסוים לחברת הביטוח ובתמורה הוא זכאי לסכום חד פעמי או תשלומים קבועים במקרה אסון.

בשנים האחרונות ישנו גידול רב באחוז הישראלים המחזיקים גם בביטוחי בריאות, אבל בדומה לרכישה של מוצרים אחרים, חשוב גם לבחור ביטוח חיים אשר יהיה מתאים לאורך החיינו, לאופי קבלת כספי הפיצויים ועד אל כיסויי פוליסה המתאימים ביותר עבורנו ועבור בני משפחתנו. עם זאת רכישה של מוצר כמו ביטוח חיים, מומלץ לזכור כי ישנם מספר פרמטרים אשר ישפיעו על כיסוי הביטוח וגם על גובה הפרמיה.  

סכום הפיצוי ופרמטרים לבחירה

כאמור, ביטוח חיים נועד בכדי להעניק לנו ולבני משפחתנו רשת ביטחון במקרה של מחלה או מוות בטרם עת, כאשר פוליסת הביטוח יכולה להעניק קצבה חודשית או סכום פיצוי חד פעמי. מרבית חברות הביטוח יאפשרו את הבחירה שבין אופי התשלום, עם זאת ישנם עוד כמה פרמטרים אשר ישפיעו על גובה התשלום. הראשון הוא כמובן מצבו הבריאותי של המבוטח, עם זאת גם בחירה של סכום הפיצויים תשפיע על התשלום החודשי של המבוטח. כך למשל גובה התשלום החודשי יכול לעלות במקרה של מצב רפואי סבוך ורצון המבוטח, להבטיח תשלום גבוה במיוחד לבני משפחתו. פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שישנם מחירים שונים לחברות שונות, בין היתר אם מדובר בפוליסות מטעם מקום העבודה וכדאי להיות ערים לזה.

רוצים לשמוע עוד על מהו ביטוח חיים וכיצד ניתן למשוך כספי תגמולים

למידע נוסף השאירו פרטים

איך למשוך את כספי התגמולים?

לא מעט מהמבוטחים בביטוח חיים יזדקקו במהלך החיים לפדיון מוקדם של החיסכון, לכן מומלץ להכיר את התנאים למשיכת כספי התגמולים של ביטוחי החיים ללא תשלום מס של 35%.  התנאי הראשון לכך הוא במקרים בהם המבוטח זקוק להוצאות נוספות בעבור טיפולים רפואיים, לבני משפחתו, להורים או לסבים. תנאי שני מתייחס גם לפגיעה ביכולת המבוטח להשתכר, החל מפגיעה בהכנסה ועד אל קבלת אחוזי נכות זמניים וקבועים. תנאי שלישי הוא במידה ושני בני הזוג מרוויחים מתחת לשכר המינימום העומד על כ- 5,300 ₪, עם זאת חשוב לזכור כי כספים אלו יתקבלו בתשלום חד פעמי ולא ייחשבו כחלק מהחיסכון הפנסיוני.

רוצים לדעת עוד ? המומחים של נטו תכנון פיננסי ישמחו לעזור לכם

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

רוצים לשמוע עוד על תכנון פיננסי

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם