תיק מנוהל – איך לבחור בית השקעות לניהול תיק?

זמן קריאה: 3 דק'

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תיק מנוהל – איך לבחור בית השקעות לניהול תיק?
businesswoman-using-tablet-analysis-graph-company-finance-s

תיק השקעות מנוהל – קווים לדמותו

תיק השקעות מנוהל הוא חשבון השקעות אישי אשר מנוהל על ידם של אחד מ'חברי הבורסה' –  גופים בעלי רישיון מן הרשות לניירות ערך אשר מוסמכים לנהל בעבורכם פורטפוליו השקעות סחירות: מניות, אג"ח (איגרות חוב), קרנות סל, מט"ח (מטבעות חוץ), קרנות נאמנות, אופציות ועוד. חברי הבורסה הם מוסדות בנקאיים כגון בנק הפועלים ולאומי או בתי השקעות מובילים כגון פסגות, מור, אלטשולר שחם, מיטב דש, אקסלנס ונוספים. היום נדבר איתכם על ניהול תיקים בבתי השקעות כאשר מטרת העל היא לספק לכם תשובה על השאלה הבוערת מכולן: כיצד לבחור את בית ההשקעות אשר ינהל את תיק ההשקעות שלכם? בואו נתחיל!

 

ניהול תיק השקעות בבית השקעות – על שם מה ולמה?

לכמה ישראלים לדעתכם יש תיקים מנוהלים? אלף? אלפיים? עשרת אלפים??? ובכן, המספר האמיתי הוא לפחות כמאה אלף! מאה אלף ישראלים וישראליות אשר הגיעו כאחד אל אותה המסקנה בדיוק: לניהול תיק בבית השקעות יש פוטנציאל של ממש למנף את ההון האישי. אבל למה בעצם? ובכן, הסיבה העיקרית היא שיעור הריבית הנמוך אשר "גונז את התקווה" להשיג תשואה גבוהה מהשארת הכסף בעו"ש. לעומת זה, פוטנציאל הרווח מניהול תיקי השקעות גבוה יותר וגם טומן בחובו יתרונות חשובים:

רוצים לשמוע עוד על תיק מנוהל – איך לבחור בית השקעות לניהול תיק?

למידע נוסף השאירו פרטים

 

 • נזילות כספית – בתיק השקעות מנוהל ניתן למשוך את הכסף בכל רגע נתון (בניגוד לחסכונות בנקאיים למשל). 
 • ניהול מקצועי של ההון האישי – הניהול מתבצע ע"י מנהלי השקעות אשר להם ידע נרחב בשווקים שונים ומגוונים: מניות, אג"ח, קרנות סל, ניהול קרנות (לרבות קרנות נאמנות) ועוד. אם תרצו, מנהלי השקעות הם כמעין "יחידת עילית פיננסית": 
 • הם לומדים לעומק את הפרופיל הפיננסי שלכם: היקף הוצאות, הכנסות, מצב בריאותי, בחינת נכסים שעומדים לרשותכם ועוד.
 • הם עוזרים לכם בגיבוש אסטרטגיה לטווח ארוך – בהתאמה מלאה אל רמת הסיכון הרצויה מבחינתכם.
 • הם מנהלים את תיק ההשקעות שלכם על ידי קניה ומכירה של ניירות ערך בטיימינג הנכון.  
 • חטיבות מחקר כלכליות – בתי השקעות מתגאים (ובצדק) בחטיבות המחקר והאנליזה שלהם אשר עוקבות כל העת אחר מגמות בשוק ההון (הן ברמה המקומית והן ברמה הגלובלית). בזכות זה, מנהל תיק ההשקעות יכול לגבש החלטות מסחר מושכלות יותר.
 • אלגוריתמים חכמים – בבתי השקעות משתמשים בתוכנות מסחר אשר מקבלות החלטות אוטומטיות בהסתמך על מגמות השווקים. באופן זה מנטרלים את 'מרכיב הרגשי' ויכולים למנוע החלטות מסוכנות "מהבטן". 

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

 

 • חדרי עסקאות – בבתי השקעות ישנם חדרי מסחר אשר מאפשרים להזרים הוראות קניה ומכירה גם עד השעה 23:00 אם צריך. זה ממש לא מובן מאליו! 

כיצד תבחרו בבית ההשקעות שינהל את תיק ההשקעות שלכם?

בבואכם להכריע באיזה בית השקעות לפתוח ולנהל את התיק שלכם, חשוב שתבחנו את ארבעת הנקודות הבאות:

 • "קורות חיים": מיהו הגוף הפיננסי אשר אצלו אתם שוקלים לפתוח תיק השקעות? באיזו אסטרטגיה הוא נוקט? מהו היקף הנכסים שהוא מנהל? (זה יכול בהכרח להצביע על רמות אמינות ויציבות) כיצד הוא מתפקד במהלך משברים פיננסיים? (בזמן הקורונה למשל ועוד.   
 • גובה עלויות הניהול: כמה דמי ניהול מבקש בית ההשקעות עבור ניהול תיק ההשקעות שלכם? ככלל, עלויות ניהול עשויות לנוע בין כמה עשיריות לאחוזים בודדים וככל שהיקף ההשקעה גדול יותר – אז עלויות הניהול נמוכות יותר. עם זאת, נדגיש, כי גם עמלת ניהול של אחוז אחד בודד עשויה להיחשב כהרבה. ומדוע אתם תוהים? משום שאם היקף התשואה הוא קטן יחסית אז הנתח של עמלת הניהול הופך להיות משמעותי יותר. אז מה באפשרותכם לעשות? לפעול ב- 2 מישורים:
 1. להשוות ולבחון את גובה דמי הניהול של בתי השקעות שונים.

     2. לנהל משא ומתן כדי להפחית את עמלות הניהול (כן, אתם יכולים ואף רצוי שתעשו זאת!)

 • ביצועי תשואות לאורך זמן: בשורה התחתונה – אתם פותחים תיק מנוהל ומשקיעים בשוק ההון במטרה לייצר רווח. זה לגמרי בסדר. אז בדיוק בשל כך – חשוב שתבחנו את ביצועיו של בית ההשקעות לאורך זמן: כמה תשואה הוא השיג במהלך השנה, ה- 3 שנים וה- 5 שנים האחרונות? אילו נכסים פיננסיים השיגו את הביצועים הטובים ביותר? ערכו את הבדיקה הזו על מספר בתי השקעות.
 • רמת זמינות: בסופו של יום, ניהול תיקים בבית השקעות זה לתת לידיים אחרות לנהל את הכסף שלכם (ומדובר בהרבה מאוד כסף – בין עשרות אם לא מאות אלפי שקלים). על כן, חשוב שתבחנו את דרכי ההתקשרות ואת רמת הזמינות מול מנהל התיק שלכם כך שתמיד תוכלו לדעת כי יש לכם כתובת לפנות אליה 

מילות סיום

ניהול תיקי השקעות הוא לא עניין של מה בכך; מדובר בנושא רגיש ומורכב אשר צריך להתייחס אליו ברצינות יתרה. אנו מזמינים אותך כבר עכשיו לשיחת ייעוץ עם המומחים הפיננסיים שלנו שיעזרו בניהול תיק ההשקעות.

רוצים לשמוע עוד על תכנון פיננסי

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם