נצלו את ההטבות של תיקון 190 ששוות לכם הרבה כסף

זמן קריאה 2.5 דקות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
נצלו את ההטבות של תיקון 190 ששוות לכם הרבה כסף
תיקון 190

יכול להיות שכבר שמעתם על תיקון 190 לקופות גמל, אבל אולי עוד לא ברור לכם מה הוא אומר. אז בואו נתחיל בשורה התחתונה: תיקון 190 פנסיוני מאפשר לכם ליהנות משורה ארוכה של הטבות ששוות הרבה כסף. בין היתר, הוא מאפשר עם ההגעה לגיל 60 לקבל קצבה פטורה ממס, למשוך כספים כסכום חד פעמי עם מיסוי נומינאלי מופחת, ליהנות מדמי ניהול מופחתים, לבחור בגמישות את המסלולים המתאימים לכם, ועוד.

אנו בטוחים שגם אתם מבינים את חשיבות הגדלת הסכומים שיעמדו לרשותכם לעת פרישה, ואילו תיקון 190 לקופת גמל הוא בהחלט דרך אפקטיבית לעשות זאת. אז שימו לב למאמר הבא בו נסביר מהו תיקון חוק 190 ופנו אל המומחים הפיננסיים שלנו שיבחנו עבורכם את דרכי החיסכון וההשקעה המתאימות ביותר לצרכיכם.

יתרונות משמעותיים לחוסכים מבוגרים

לעת פרישה תרצו שתעמוד לרשותכם קצבה גבוהה ככל האפשר, עם כספים שהושקעו בחוכמה על ידי מומחים, הטבות מס גדולות ככל הניתן, וגם אפשרות למשיכה הונית שתאפשר לכם להגשים חלומות. את כל אלו ועוד נותן בקופות גמל תיקון 190.  יחד עם זאת, לצד היתרונות המשמעותיים של תיקון חוק 190 קיימים עוד מגוון שיקולים וסייגים שצריך להביא בחשבון, ולכן לפני שעושים צעד כזה או אחר כדאי להתייעץ עם המומחים של חברתנו על ידי השארת פרטיכם בטופס שלמטה. ועכשיו, בואו נראה מה זה תיקון 190 ומה הוא יכול לתת לכם.

רוצים לשמוע עוד על נצלו את ההטבות של תיקון 190 ששוות לכם הרבה כסף

למידע נוסף השאירו פרטים

מדובר בתיקון לפקודת מס הכנסה משנת 2012 שמטרתו הייתה לאזן בין האטרקטיביות של מכשירי החיסכון, תוך שיפור משמעותי של יתרונות קופות הגמל. חוק תיקון 190 הביא מאז ועד היום להזרמת מיליארדי שקלים אל קופות הגמל מצד ציבור החוסכים הישראלי, ובדגש על הקהל היותר מבוגר המתקרב לגילאי 60 ומעבר לכך. הנה במילים פשוטות היתרונות של קופת גמל לפי תיקון 190:

  • ההטבה הראשונה והחשובה ביותר היא שמי שמגיע לגיל 60 יוכל למשוך מקופות הגמל קצבה חודשית פטורה לגמרי ממס רווחי הון, העומד על 25%. אמנם גובה הקצבה החודשית שניתן לקבל מוגבל לפי 5 מהשכר הממוצע במשק, אבל אם נזכור שהשכר הממוצע עומד כיום על כ- 11,500 ₪ הרי שמדובר בתקרה גבוהה לכל הדעות.
  • למי שחוסך בקופת גמל תיקון 190 מאפשר לבצע גם משיכה הונית, כלומר לקבל ליד כל סכום מעל פי 5 מהשכר הממוצע במשק ועד לכל כספי החיסכון. אמנם משיכות כאלו ניתן לבצע גם מאפיקי חיסכון אחרים, אך עם מיסוי רגיל של 25%. לעומת זאת, תיקון 190 קובע שבמשיכה הונית מקופות גמל משלמים מס בגובה 15% נומינלי בלבד. במילים פשוטות: יותר כסף ליד שישמש אתכם להגשמת חלומות – טיולים בחו"ל, קניית רכב, שיפוץ הבית, עזרה לילדים וכן הלאה. יחד עם זאת, ראוי להדגיש כי אפשרות זו פתוחה רק בפני מי שכבר הבטיחו קצבה חודשית מינימאלית ממקור אחר, ורק על כספים שהופקדו אחרי שנת 2012.
  • כדאי גם לדעת שאפשר "לשחק" עם המשיכה, כלומר להחליט על סכום מסוים למשיכה הונית חד פעמית ולהשאיר את היתר שישולם בקצבה (פחות הסכום שמשכתם).
  • עוד יתרון משמעותי שנקבע לקופת גמל בסעיף 190 הוא תקרה מקסימאלית לדמי הניהול שגובים מכם, העומדים על 1.05%. ואם לא די בכך, בזכות התחרות שנוצרה בענף דמי הניהול בפועל נעים סביב 0.6% בלבד. חשוב להבין שגם הבדלים מזעריים בדמי הניהול יכולים להתבטא לבסוף בסכומים משמעותיים בקצבה או במשיכה ההונית.
  • לכל אורך הדרך ניתן לעבור בין מסלולי השקעה שונים בהתאם להעדפות התשואות והסיכון שלכם, מבלי לשלם מס בכלל. קופות הגמל מציעות מגוון רחב במיוחד של מסלולי השקעה, לרבות השקעות אלטרנטיביות שאינן תלויות בתנודתיות של שוק ההון, וכל זאת על ידי מומחים בעלי ניסיון רב.
  • יתרון חשוב נוסף הוא שניתן לקבל הלוואה מקופת הגמל כנגד הכספים שנחסכו בתור בטוחה להלוואה, מה שמקטין את הסיכון שהקופה לוקחת ומקנה לכם הלוואה בתנאים הרבה יותר נוחים מהמקובל בשוק.
  • ולבסוף, תיקון 190 גם קובע שקופת הגמל עוברת בירושה עם הטבות מס. יורשים של חוסכים שנפטרו לפני גיל 75 יכולים למשוך את כל הכספים בפטור מלא ממס, ואם החוסכים נפטרו אחרי גיל 75 הרי שניתן למשוך את הכספים במשיכה הונית בשיעור מס מופחת או בקצבה פטורה ממס – באותם תנאים שתוארו לעיל.

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

הציבור הישראלי כבר מפנים את היתרונות הגדולים של קופות הגמל לאור תיקון 190 פנסיוני, ומנצל את הטבות המס והנוספות בשביל לשדרג את כספי הפרישה שלו. יחד עם זאת, את המהלך יש לעשות באופן מושכל ותוך הבנה של כלל ההשלכות והתאמה לנתונים ולצרכים שלכם. לשם כך אנו מזמינים אתכם לפנות אל המומחים שלנו על ידי השארת פרטיכם בטופס, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לשמוע עוד על תכנון פיננסי

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם