כפל ביטוחי בריאות – כל המשמעויות

זמן קריאה 2 דקות 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
כפל ביטוחי בריאות – כל המשמעויות
Doubling health insurance

לא מעט פעמים המבוטח רוכש או משלם ללא ידיעתו על כיסויים ביטוחיים שכבר קיימים עבורו והמשמעות הינה כפל ביטוחי, כלומר שני כיסויים המכסים את אותו הסיכון אלא שבעת קרות אירוע ביטוחי והפעלת הפוליסות, אינו יהיה זכאי בהכרח להנות מפיצוי "כפול" על אף שמשלם על שניהם. כדי להתאים את הפוליסות לצרכים העדכניים ולנטרל תשלומים מיותרים הנובעים מכפל ביטוחי, ישנם כמה צעדים חשובים שרצוי לנקוט. מה המשמעויות של כפל ביטוחי בריאות ואיך ניתן לאתר אותם? הנה מאמר עם כל המשמעויות סביב כפל ביטוחי בריאות

בעולם הביטוח ישנם לא מעט מונחים רפואיים ותנאים שאינם בהירים מספיק למי שלא בקיא בתחום. מצב זה, בצד העובדה כי הציבור נרתע מהתעסקות ובחינת מוצרי הביטוח השונים, מובילים לכך שרבים מהמובטחים לא מודעים לעובדה כי מדי חודש הם נושאים בתשלומים מיותרים עבור כיסויים ביטוחיים שלא מטיבים עימם בשום צורה. כאן נכנס לתמונה המונח "כפל ביטוח" ופירושו שהמבוטח משלם פרמיה על שני כיסויים או יותר המגנים עליו ביחס לסיכון ספציפי, אך למעשה לא יעמדו לרשותו בעת הצורך.

כחלק מתנאי הפוליסות, קובעות חברות הביטוח כי במקרה של אירוע ביטוחי יהיה זכאי המבוטח לסכום מוגבל, כאשר תנאי זה תקף גם אם הוא קיבל פיצוי מגוף מבטח אחר. לרוב, המקרה הזה נפוץ סביב ביטוח בריאות פרטי בשל העובדה כי הציבור מחזיק מטעם קופות החולים השונות בביטוחי שב"ן (שירותי בריאות נוספים), אך במקביל, רבים בוחרים לא להסתפק בכך ובמטרה לייצר מעטפת רחבה יותר, רוכשים או זכאים מטעם מקום העבודה גם לפוליסת ביטוח בריאות פרטית. 

במצבים אלו נוצרת לעיתים סיטואציה שהמבוטח מכוסה ביחס למקרים מסוימים בשני הביטוחים גם יחד, אך כאמור זכאי לקבל כסף רק מגורם ביטוחי אחד בלבד אותו יתבע – קופת החולים או חברת הביטוח. מקרה נוסף ומוכר הגורר כפל ביטוחי הוא בתרחיש של אובדן כושר עבודה חלילה, אז יהיה זכאי המבוטח לתשלומים הקבועים בחוק ולא מעבר לשיעור מסוים מגובה הכנסתו. כפועל יוצא, תקרת התשלומים למעשה מבטלת כל חשיבות באשר למספר הפוליסות והכיסויים שמחזיק המבוטח בגין מקרה זה.

רוצים לשמוע עוד על כפל ביטוחי בריאות – כל המשמעויות

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

אז מה עושים כדי להימנע מכפל ביטוחי ותשלומים מיותרים?

הצעד האפקטיבי ביותר הוא איתור ומיפוי של הביטוחים הנמצאים ברשותנו כאשר כמה פוליסות הנושאות את אותו השם (ביטוח בריאות פרטי, תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח חיים ועוד), הן איתות לכך שייתכן ומסתתר בניהן כפל ביטוחי בריאות ובהתאם גם תשלום חודשי מיותר. כדי לאתר אותם, ניתן להסתייע במערכות המידע הביטוחי שהשיקה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר שעשויה להקל על ההליך. 

כמו כן, עבור מי שמחפש דרך פשוטה ויעילה עוד יותר, סוכן הביטוח הוא כתובת מקצועית לאיסוף המידע הביטוחי הרלוונטי שלך ושל בני משפחתך, תכנון באשר לדרכי הפעולה והתאמה אישית של הביטוחים שלכם לצרכים העדכניים, זאת לרוב תוך הוזלה משמעותית בעלויות, אודות ליכולת לאתר ולבטל כפל ביטוחים המייקר את הפרמיה החודשית.

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

תמרור אזהרה

רבים לא מכירים את ההבדל המהותי בין פוליסת שיפוי לפוליסת פיצוי ועשויים לבטל כיסויים שדווקא היו מסייעים להם לזכות בפיצוי כספי מוגדל. פוליסת שיפוי מאפשרת החזר כספי כנגד הוצאה, למשל תשלום על ייעוץ רפואי, כך שניתן לקבל החזר רק מאחד הגופים המבטחים בהתאם לסכום ששולם. לעומת זאת, פוליסת פיצוי לעיתים מתירה קבלת החזר מכמה חברות ביטוח במקביל במקרה של אירוע ביטוח (פציעה למשל), בהתאם לסכום שנקבע ולתנאים במסגרת הפוליסות. כלומר, ישנם ביטוחים חופפים שניתן לנצלם כדי לזכות במענק גבוה יותר בעת קרות אירוע ביטוחי. 

בשורה התחתונה, כדי להימנע מתשלומים מיותרים הנובעים מכפל ביטוחי נדרש לבצע בחינה יסודית מעת לעת של כלל הפוליסות והכיסויים השונים העומדים לרשות המבוטח ובני משפחתו. מעקב ובקרה שוטפת עשויים לחסוך לא מעט כסף ולבטל רכיבים ביטוחיים חסרי משמעות אך כאלו הכרוכים בעלות חודשית. עם זאת, חשוב לדעת ולוודא כי במסגרת בדיקת כפל ביטוחי בריאות לא מבטלים כיסויים שהיו עשויים דווקא להעניק למבוטח פיצוי מוגדל בעת הפעלת הפוליסה. צוות מומחי הביטוח שלנו עומד לרשותך ומציע ביצוע סקירה ביטוחית מקיפה שתבטיח נטרול כפל ביטוחי, הוזלת עלויות והתאמה של הכיסויים לצרכייך העדכניים, כי בדאגה לבריאותך ובני משפחתך – אין פשרות. רק בריאות.

רוצים לדעת מה הכסף שלכם יכול לעשות ?

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם