מחשבון ביטוח בריאות- להבין את הנתונים

זמן קריאה 2 דקות 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מחשבון ביטוח בריאות- להבין את הנתונים
Health insurance calculator

מאז שנת 2016, עת נכנסה לתוקף הרפורמה החדשה, ביטוחי הבריאות בישראל מוצעים תחת פוליסה אחידה. הדבר מאפשר להשוות בצורה פשוטה ומובנת בין התעריפים של חברות הביטוח השונות, וכן לבחור כיסויים בעלי התאמה גבוהה ביותר לצרכיכם האישיים. את ההשוואה בין החברות ניתן לבצע בקלות באמצעות מחשבון ביטוחי בריאות ובמאמר הבא נבין את הנתונים שלו ואיך משתמשים בו.

נתון ראשון – קבוצת הגיל

הנתון הראשון שאותו תתבקשו להכניס אל מחשבון ביטוח בריאות הוא תאריך הלידה של מי שהביטוח מיועד עבורו, בין אם עבורכם, לבן הזוג או לילדים. מייד תוכלו לראות שפוליסת ביטוח בריאות עולה יותר ככל שהגיל מתקדם וזאת מהסיבה שככל שהאדם יותר מבוגר כך הסיכוי שיזדקק לטיפול או לניתוח מיוחד, או לתרופות שאינן בסל הבריאות – עולה. ומכיוון שחברת הביטוח "לוקחת סיכון" גדול יותר על אנשים מבוגרים – התעריף יהיה בהתאם. יש לציין כי לעיתים חברת הביטוח יכולה שלא להסכים לבטח אנשים מעל גיל 65 גם אם בריאותם יחסית תקינה.

נתון שני – מה מכסה ביטוח הבריאות

הנתון השני שתתבקשו למלא הוא מה כולל ביטוח הבריאות שאותו אתם שוקלים לרכוש. למעשה, פוליסות הבריאות עשויות לכלול מרכיבים רבים כגון מימון תרופות שמחוץ לסל, מימון השתלות, מימון ניתוחים בארץ ובחו"ל, כיסוי מחלות קשות, מימון טיפולים מיוחדים מחוץ לישראל, ביטוח אמבולטורי הכולל אבחנות, רופאים מומחים וכדומה, וישנם כיסויים נוספים כמו תאונות אישיות, טיפולי שיניים, רפואה מונעת ועוד.

יחד עם זאת, בהשוואת ביטוח בריאות מחשבון בסיסי משווה רק בין שלושה סוגים של ביטוחים. הפוליסות זהות בכיסויים הללו ומעבר לכך כל אחד יכול לבחור לפי צרכיו האם להרחיב אותם. אם כן, בעת ההשוואה תתבקשו רק להזין אחת מ- 3 אפשרויות, או לבחור שתיים מהן או את כולן. מובן שביטוח המכסה סוג אחד של כיסויים יעלה פחות מביטוח המכסה שניים או שלושה.

הכיסוי הראשון הוא "ניתוחים" וכולל מימון הוצאות עבור ניתוח בישראל, החל בשכר המנתח ועד לחדר הניתוחים. הכיסוי השני נקרא "השתלות" וכולל מימון השתלות וטיפולים מיוחדים מחוץ לישראל, לרבות הוצאות נלוות. הכיסוי השלישי הוא "תרופות" ומכסה תרופות שאינן בסל הבריאות.

רוצים לשמוע עוד על מחשבון ביטוח בריאות- להבין את הנתונים

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

איך קוראים את התוצאות?

לאחר שהזנתם את גיל המבוטח שעבורו מיועד הביטוח, ולאחר שבחרתם את סוג הכיסוי המבוקש, יופיעו מייד תוצאות ההשוואה – החל מהתעריף הנמוך ביותר אל הגבוה. הטבלה תציין את שם חברת הביטוח כגון ביטוח ישיר, מנורה, מגדל, מבטחים וכן הלאה, את התעריף שלה עבור הכיסוי המסוים שהקלדתם, וכן פרטים ליצירת קשר איתה. מטבע הדברים תרצו לפנות אל החברה שמציעה את התעריף הנמוך ביותר, אבל רגע לפני שאתם עושים זאת חשוב שתדעו כמה דברים.

ראשית, ייתכן שהתוצאה עבור אישה (אם המשפחה) בגיל 41 תהיה הטובה ביותר בחברה אחת, אבל עבור האב בן ה- 43 תהיה תוצאה טובה יותר בחברה אחרת, ואותו הדבר לגבי הילדים. לכן כדאי להשקיע מעט זמן ולראות מהי הקונסטלציה הכי משתלמת, והאם עדיף לרכז את כל הביטוחים בחברה אחת למען הנוחות למרות שהעלויות מעט גבוהות יותר. 

שנית, יש לזכור כי בחברת הביטוח ידרשו מכם לעשות חיתום רפואי, כך שאם יש סיכון בריאותי מהותי (עישון, מחלה כרונית וכדומה), התעריף עשוי לעלות. בנוסף, חשוב להבין כי התעריפים המוצעים יהיו קבועים עבורכם לתקופה של שנתיים, ולאחר מכן תהיה החברה זכאית להעלות את התעריף בעד 10 שקלים או 20% (הגבוה יותר) בלי צורך באישורכם.

חשיבותו של מדד השירות

נתון נוסף שיופיע בתוצאות הוא מדד השירות, המשקף שורה ארוכה של פרמטרים. המדד כולל את שיעור תשלום התביעות של אותה החברה ואת הזמן שלוקח לה לטפל בתביעות מפתיחתן ועד לסגירתן. בנוסף, המדד לוקח בחשבון את מידת שביעות הרצון של לקוחות החברה מהטיפול בפניותיהם, ועד כמה הם מוכנים להמליץ על שירותיה. כמו כן נלקחים בחשבון הזמן לקבלת מענה בטלפון אצל החברה, ואף מספר התלונות כנגדה שהגיעו לרשות שוק ההון, בדגש על תלונות שנמצאו מוצדקות. 

לדוגמא, במדד השירות הכללי של חברות הביטוח משנת 2019 (השנה האחרונה בה קיימים נתונים מלאים במערכת), מובילות חברת הפניקס וביטוח ישיר עם ציון 82, אחריהן הראל, איילון ומנורה עם ציון 80, אחר כך AIG עם ציון 79, ולבסוף מגדל וכלל עם ציון 78. מדובר כאמור בציונים כלליים בלבד ולכן אם תבצעו חיפוש עבור כיסוי ביטוחי ספציפי תקבלו תוצאות אחרות. למשל, השוואת כיסויי ניתוחים + השתלות עבור אנשים בגיל 50 מביאה לתוצאות אחרות: ביטוח ישיר והפניקס עם ציון 77, כלל עם ציון 73, מנורה ו- AIG עם ציון 72, מגדל עם 69, איילון עם 67, וסוגרת את הרשימה נכון להיום חברת הראל עם ציון 61. 

עד כמה המדד חשוב? ובכן, כאשר תיתקלו בצורך אמיתי לממש את הפוליסה תרצו לקבל את המענה הטוב ביותר עבורכם או עבור יקיריכם. לכן, בהחלט כדאי לשים לב אל מדד השירות ולתת לו משקל בשיקולי הבחירה.

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

לקבל סיוע מקצועי

השימוש במחשבוני ביטוחי בריאות הוא קל ופשוט, אך התמונה קצת יותר מורכבת. עליכם לקחת בחשבון את השב"ן בקופת החולים ועוד ביטוחים קיימים כדי להימנע מכפל תשלומים. בנוסף, עליכם לקחת בחשבון את הצרכים הבריאותיים האמיתיים בהתאם לגיל ולמצב בני המשפחה, כדי להיות מכוסים היטב מצד אחד ולהימנע מתשלומים מיותרים מאידך.

לכן אנו ממליצים לפנות אל אנשי מקצוע שיבחנו את כלל כיסויי הביטוח שלכם, יבדקו אפשרויות להוזלה ושיפור של הרכיבים, ינתחו את התנאים והנתונים הקיימים, ימנעו כפל ביטוחים וכמובן ימליצו על הכיסויים הכי מתאימים לצרכיכם האישיים. לא פעם אנו גם יכולים להביא הצעות משתלמות יותר מחברות הביטוח בזכות הסכמים מיוחדים שיש לנו איתן.

 

רוצים לדעת מה הכסף שלכם יכול לעשות ?

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם