בחירת תיק השקעות- מתכון מקצועי מנצח

זמן קריאה 2 דקות 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
בחירת תיק השקעות- מתכון מקצועי מנצח
Choosing an investment

בחירת השקעות היא רק אחד מהמרכיבים בתהליך ההשקעה ויחד עם זאת, מדובר באחד המרכיבים החשובים ביותר בו. בשפה המקצועית נהוג לכנות את המרכיב הזה בחירת תיק השקעות, שכן על פי תפיסת ההשקעות המקצועית, בחירת השקעה אינה אמורה לעמוד בפני עצמה, אלא נדרשת תמיד להתבצע ביחס לתיק ההשקעות הכולל. בשורות הבאות, לא נצלול אל תוך התהליכים המורכבים של בחירת נכסים ואפיקים להשקעה, אבל כן נפרט בפניכם את האלמנטים המרכזיים שאותם חשוב לבחון בתהליך הבנייה של תיק השקעות וספציפית בשלב הבחירה שלו.

נקודת פתיחה וכוונות השקעה

אחד המבחנים החשובים ביותר שעליכם לבצע בכל תהליך של בחירת תיקי השקעות הוא מבחן הידע והמקצועיות בנקודת הפתיחה. אם אתם נטולי כל ניסיון וידע בעולם ההשקעות, הדרך העומדת בפניכם היא אחת ואם אתם כבר מכירים את התחום או מתכוונים להתמקצע בו, הדרך יכולה להיות לגמרי שונה. במידה ואתם לא מתכוונים להפוך למקצועני השקעות ואולי בכלל מעדיפים שלא לרחוץ את ידיכם בבריכת ההשקעות, מומלץ מאוד שתבנו את תיק ההשקעות על בסיס אפיקים מובנים כדוגמת קרן נאמנות, קרן השתלמות או קופת גמל או בסיוע מנהל השקעות קרי, גורם מקצועי המתמחה בניהול תיקי השקעות. בחירת תיק השקעות וניהולו היא משימה סופר מורכבת ומקצועית ואם אין לכם את הידע, הניסיון והחוש לעשות זאת בעצמכם, אל תלכו לשם – פשוט היעזרו בגורמים מקצועיים כדוגמת בתי השקעות שכל הכובד המקצועי שלהם מונח על הצלחתם בניהול של תיקי השקעות עבור לקוחות כמוכם.

רוצים לשמוע עוד על בחירת תיק השקעות- מתכון מקצועי מנצח

למידע נוסף השאירו פרטים

טווח השקעה

מבחן מפתח נוסף בבחירה של תיקי השקעות הוא טווח זמן ההשקעה. האם אתם מחפשים השקעות בפורמט של חיסכון משודרג לטווח הארוך? האם אתם רוצים להשיג סכום משמעותי בתוך פרק זמן קצר? האם אתם רוצים לרכוש רכב או לשפץ בית בטווח הזמן הבינוני? טווח זמן ההשקעה הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בכל פעולת השקעה והוא גם זה שמכתיב את מטרת ההשקעה ואת רמת הסיכון בכל השקעה ובהמשך לכך גם את אפיקי השקעה – ניירות ערך על הסוגים השונים של ניירות הערך, נדל ן, מטבע חוץ ואפיקים נוספים בשוק ההון. שימו לב, שאתם יכולים להשקיע בכל אחד מטווחי הזמן או בכולם יחד, אבל עצם הידיעה לגבי טווח הזמן להשקעה מגדירה את ציפיות הרווח ובהתאם לכך גם את ההשקעות מהן ייבנה תיק ההשקעות ואת רמת הסיכון הרצויה בהן.

הטיית סיכון אישית

לכל משקיע ישנה הטיית סיכון אישית שמגדירה את מידת הסיכון שהוא מוכן לשאת בכל פעילות השקעה. רמת הסיכון היא אחד ממרכיבי המפתח בכל פעילות השקעה וכדי להבטיח שתוכלו לנהל את ההשקעות שלכם בראש צלול ובקור רוח, אתם חייבים להקפיד על כך שרמת הסיכון שאתם נוטלים בתיק לעולם לא תחרוג מהטיית הסיכון האישית שלכם. תיק ההשקעות שלכם מאפשר לכם לפזר את הסיכון בין גאוגרפיות, אפיקי השקעה, סוגי נכסים וטווח זמן ובצורה זו למזער את רמת הסיכון הכוללת בתיק ההשקעות. אם סכומי ההשקעה שלכם הם גבוהים במיוחד, תוכלו לקבוע פגישה עם מנהל התיקים בבית ההשקעות שלכם ולקיים דיון יסודי בנושא הסיכון ואופן הפיזור בו. לחילופין, תוכלו להיעזר במסלולי ההשקעה השונים שמציע בית ההשקעות בניהול התיק, מסלולים שנבדלים זה מזה בדרך כלל בעיקר על פי רמת הסיכון שלהם. באתר רשות ניירות ערך תוכלו למצוא מידע רב על פיזור סיכונים וניהול השקעות על פי רמת סיכון.

סכום פנוי להשקעה

כשאתם נכנסים לעולם ההשקעות, אתם חייבים לוודא שיש לכם את הכסף הנדרש לכך. זה אומר שאתם לא לוקחים הלוואה כדי להשקיע ואתם לא משקיעים את הכסף הפנוי היחיד שעומד לרשותכם. חשוב מאוד שלאורך כל תקופת ההשקעה תרגישו בטוחים לחלוטין, גם במקרה הקטסטרופלי והבלתי סביר של הפסד קולוסלי. משקיעים רבים מנהלים קרנות חירום בהן הם סוגרים סכום כסף וזה בדיוק מה שאתם צריכים לעשות כחלק מהתהליך של בחירת תיק ההשקעות שלכם. היבט נוסף של הסכום הפנוי שעומד לרשותכם לצורך השקעה הוא ההיבט של פיזור ההשקעות בתיק. ככל שעומד לרשותכם סכום גבוה יותר, כך תוכלו לפזר אותו בין כמות גדולה יותר של נכסים, ענפים כלכליים, גאוגרפיות, עולמות השקעה וכדומה וזה בדיוק מה שאתם רוצים לעשות כחלק מהתהליך הכולל של בחירת תיק השקעות, גם בסכומי השקעה קטנים ולבטח כשהם גדלים כלפי מעלה.

מחפשים הזדמנויות השקעה ?

ניהול מקצועי של התיק

לבסוף, חשוב להבין דבר אחד – בחירת תיקי השקעות וניהולם, היא משימה מאוד מורכבת שמחייבת זמן רב, תשומת לב רבה, מעורבות רגשית רבה וכמובן ידע מקצועי, הבנה והיכרות מעמיקה עם פעילות ההשקעה ועם שוק ההון כולו. אם אין לכם את אלה, זה לא אומר שאתם יכולים לוותר עליהם, זה רק אומר שאתם צריכים להסיט אותם לגורם מקצועי שיספק לכם אותם בתוך שירות ניהול השקעות בתמורה לדמי ניהול ודמי שמירה או כל עמלה אחרת, שתבטיח את ניהול התיק שלכם בצורה מקצועית ומחושבת. בכל פעולת השקעה וכל החלטת השקעה שאתם מקבלים, אתם חייבים להרגיש בטוחים, מודעים וקרי רוח ואם אתם מרגישים שאחד מהם חסר לכם בתהליך, יהיה עליכם לבחור מנהל תיק שהוא בתורו גם יבחר עבורכם את ההשקעות ואת תיק ההשקעות כולו.

צוות המומחים הפיננסיים שלנו ישמח לסייע לכם בכל שלבי התכנון, ההקמה והניהול של תיק השקעות אישי מנצח. הגדרת מטרות השקעה, פיזור סכומי השקעה בין אפיקים, ענפים וטווחי זמן, בחירת הזדמנויות השקעה ובנייה של תיק השקעות מגוון ומהודק היטב – בכל אלה נשמח לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת וגם לסייע לכם להוציא את הדברים אל הפועל בצורה בטוחה, מחושבת ובדיוק ברמת הסיכון שמתאימה לכם.

רוצים לשמוע עוד על בחירת תיק השקעות- מתכון מקצועי מנצח

מוזמנים לשלוח לנו הודעה

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתבות שיכולות לעניין אותכם

הדרך הנכונה לתכנון וניהול פיננסי לדור הבא

מומלץ עבורך
מדינת ישראל מחלקת הטבת מס של 40% עבור בני 60 +

בואו לבדוק את זכאותכם 

האם הכסף שלך מנוהל נכון?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

העתיד הכלכלי

לקבלת טיפים על חיסכון, השקעות, כלכלה פרקטית ועוד..

רוצה לגלות מהם סוגי ההשקעות האלטרנטיביות המתאימים לך?

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הפייסבוק שלנו
להשוואה בין ניהול תיקים לפלטפורמת ההשקעה השונות

הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון לעתיד הכלכלי שלך

הנצפים ביותר

לתכנון פיננסי מקצועי לעתיד הכלכלי שלך

השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם